На допомогу вчителю

Урок трудового навчання 

Вирішення шкільних конфліктів

Пошукова робота





МАТЕМАТИЧНЕ КАФЕ «ЕРУДИТ»


МАТЕМАТИЧНЕ КАФЕ «ЕРУДИТ»
Математика 
         3 клас

Цілі. Розвивати логічне мислення, кмітливість ,допитливість, розвивати і зміцнювати інтерес до математики,  розвинути комунікативні можливості учнів в процесі підготовки до  позакласного заходу;  виховання колективізму, духу змагання.
Хід заходу.
Ведучий.
Хлопчики і дівчатка! Сьогодні ми зібралися в незвичайному математичному кафе, де я вам пропоную по обідати і трохи відпочити, але відпочинок буде у вас активним.
Вашій увазі запропоновано меню.
Страви можете вибирати самі із запропонованих, але наше кафе незвичайне – математичне, тому після кожного блюда столик повинен відзвітувати про виконання завдання.
Отже, приступимо до святкового обіду. Як завжди спочатку легка закуска – салати.
1.Салат «Вінегрет»
Завдання. Вирішіть анаграма. Переставте букви так, щоб вийшов математичний термін.
КОЧТА (точка)
ВНЯРІННЯ (рівняння)
ЛАДКПРИ (приклад)
ВАРТАДК (квадрат)
2.Салат «Ромашка».
Завдання. Одірвавши пелюстка ромашки, кожен столик визначає номер свого завдання. Якщо відповідь дається з першого разу, то стіл отримує 3 умовних одиниць, з другого – 2 грошові одиниці, з третього – 1 грошову одиниці.
№1. Корінь
1) Число, яке після підстановки його в рівняння звертає рівняння в тотожність;
2) непохідних основу слова
3) Один з основних органів рослин
№ 2. Вага
1) це мало чи багато
2) Буває у людини
3) коли зважують
№3. Лінійка
  1. буває, як веселка
  2. буває довга або коротка
  3. на ній є цифри
№4.Плюс
  1. Це такий хрестик, можна зробити з двох паличок
  2. Такий знак є на елементах живлення
  3. У математиці це знак дії

Ведучий. А тепер спробуйте юшку математичну
(офіціанти приносять на кожен стіл завдання).
 Умови яких написані на зворотному боці макетів рибок)
  1. Скільки вух у трьох мишей (6)
  2. Близький родич квадрата, але з різними сторонами (прямокутник)
  3. Дорогу яку ми вибираємо (пряма)
 4.Найменше натуральне число (1)
  1. Яке число ніколи не буває дільником (0)
  2. Скільки лап у двох ведмежат? (8)
 3.Довжина від точки до точки (відрізок)
  1. Це така фігура, яка можна скласти з чотирьох сірників. (Квадрат)
  2. Найбільше двозначне число (99)
  3. Результат віднімання. (Віднімання)
  4. Найменше просте число? (2)
  5. Плюс без палички. (Мінус)
2)  Поки не охолов борщ, займемося математичним спринтом (бал отримує той стіл, який перший відповість на питання)
 1. Потрібно  назвати п’ять днів поспіль, не згадуючи число, місяць, день тижня.
 (Відповідь: позавчора, вчора, сьогодні, завтра, післязавтра)
 що більше: одна третя  або дві  третіх?
(Відповідь: 2/3)
 Йшла кішка по дорозі, а назустріч їй 2 кошеня. Скільки кішок йшло по дорозі?
 (Відповідь: Одна кішка)
 Яке  зайве  слово: множник, сума, різниця, половина.
 (Відповідь: Половина)
 Порахуй, скільки кінців мають десять з половиною палок?
(Відповідь: 22)
 Половину розділити навпіл.
 (Відповідь: 1/4)
А  на  друге  спробуємо голубці загорнуті в ребуси
Г 1на,   100 лиця,  пі 2 л,   ві 3 на,  7 я.

2.А тепер спробуйте наше фірмове блюдо  плов  математичний.
  Розмісти відповіді у порядку зростання.

8×6   7×6   6×3   9×7   9×6   7×7    9×9
 Л          О       М       Ц       Д       О         І

Переходимо до солодких страв
Принесіть компот з натуральних чисел, а компот приготований з різних фруктів
  1. Знайдіть зайве число.
а) 5, 10, 15, 16, 20;
б) 6, 12, 14, 18, 24;
в) 7, 14, 21, 28, 30;
г) 7, 8, 16, 24, 32.
(16, 14, 30, 7.)

  1. Продовжте ряд чисел таким чином, щоб у кожному ряду було 6 чисел..
14, 21, 28, …,   ….,  ….
12, 16, 20, …,  ….,  ….
18, 27, 36, …,  …,  ….
10, 13, 16, …,  …, … .
(14, 21, 28, 35, 42, 47;
 12, 16, 20, 24, 28, 32;
 18, 27, 36, 45, 54, 63,
10, 13, 16, 19, 22, 25)

 Тістечка з веселими завданнями жартами.
  1. Лікар прописав Катрусі три пігулки, які потрібно випивати через 20 хв. На який час вистачить цих пігулок? (На 40 хв)

  1. Є два бідони місткістю 2 і 7 л. Як за їхньою допомогою набрати
з річки 3 л води? (Налити в семилітровий бідон спочатку 2 л води, потім — ще половину дволітрового (2 + 1 = 3).

  1. Сашко знайшов один гриб, Миколка — 2, а Назар — 3. Мати дала їм 18 цукерок та сказала справедливо розділити. Скільки цукерок отримав кожен? (Сашко — 3 цукерки, Миколка — 6, Назар — 9)
  2. Розмова трьох подруг.
Перша: «Я знаю слово, в якій 7 однакових букв! (Відповідь: сім’я)
Друга: «А я знаю слово, в якому 40 однакових букв!» (Сорока)
Третя: «Ні, моє слово найдивніше, адже в ньому 100 букв» (відповідь: столи, стоги, стоп)
  1. Підбиття підсумків. Вручення призів.
– Шановні діти та гості, ми дуже були раді вас бачити на відкритті нашого кафе. Сподіваємося, що, спробувавши наші екзотичні страви, ви не розчарувалися. Наше кафе закривається. Дякуємо за увагу.

Комментариев нет:

Отправить комментарий